تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - كیفیت صلوات بر پیامبر و آل مطهرش
كیفیت صلوات بر پیامبر و آل مطهرش | پیامبر اعظم (ص) , عمومی ,

یكی از موارد اختلاف اعمال شیعیان و اهل تسنن در چگونگی فرستاندن صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله می باشد. در صورتیكه با اندكی جستجو و تحقیق می توان این نقطهی اختلافی كوچك را رفع و آن را مقدمه ای برای رفع سایر اختلافها قرار داد.

صلوات در لغت به معنای « روشن كردن آتش » همچنین « دعا» و «تبریك» و « تمجید» نیز می باشد كه این سه معنای اخیر به كررات در قرآن به كار رفته است. 

شیعه و سنی در بخش اول صلوات یعنی « اللهم صل علی محمد» با هم مشترك هستند اما اهل تسنن بخش دوم صلوات را به صورت های مختلف به كار برده اند، از جمله: « و آله و سلم».

دو كلمه ی « اهل » و « آل » در لغت به معنای خانواده و خاندان به كار رفته و به طور عموم شامل فرزندان، همسران و فرزند فرزندان می شود. در مورد پیامبر صلی الله علیه و آله هم این چنین است مگر اینكه توسط خود ایشان این معنای عام به معنایی خاص تبدیل شود. كه این كار صورت گرفته و در احادیثی رسول اكرم معنای « اهل » و « آل» شان را محدود به دخترشان فاطمه و شوهرش علی و فرزندانشان كرده اند.


نوشته شده توسط شیعه در پنجشنبه 25 شهریور 1389 و ساعت 08:28 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق