تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - فریب - كنكاشى در اسلام راستین
فریب - كنكاشى در اسلام راستین | پاسخ به شبهات , عقاید شیعه ,
جـسـتجو در یافتن اسلام حقیقى در لابلاى انبوه گفتارها, فتواها, احادیث ورویدادهاى تاریخى , امرى بس سخت و دشوار بود, از روزى كه رسول اكرم (ص ) رحلت كرد تا امروز, بسیارى از خس و خـاشاك ها به اسلام چسبیده و حقیقتش را پنهان كرده تا آنجا كه اسلام امروزى چیزى جزاسلامى بـود كـه پـیامبر به امت بخشید, چنین مى نمود كه مساله نیاز به پیام رسانى دیگر دارد تا اسلام را دگر بار برانگیزاند.
این مطلبى بود كه در طول بحث و مطالعه و تجربه هاى طولانیم درمحدوده مركزیت اسلامى در مصر به آن رسیدم و بیش از بیست سال ادامه داشت .
آنـچه از سوى گروه ها و حركت هاى اسلامى در مصر, به آن پى بردم ,اولین و اصلى ترین انگیزه اى بود كه مرا واداشت تا در میراث اسلامى به بحث و جستجو بپردازم , چرا كه اسلام منبع اصلى تمام این گروه ها به شمارمى رفت و از این راه مى خواستم به علت برخوردهاى این گروه ها پى ببرم .
ایـن بـرخـوردها را مربوط به امروز نیافتم , بلكه , ریشه در گذشته دارد .

واكنون اقرار مى كنم كه بـحـث درباره این برخوردها نیاز به یك شرط اساسى دارد كه در آغاز نبوده است و آن خالى كردن ذهـن از قـداسـت افـراد اسـت ,یـا به عبارت دیگر : باید شخصیتى مستقل داشت , آزاد از پرستش مردان ,چرا كه من وقتى به كنجكاوى در میراث اسلامى غوطه ور بودم كه دردرونم حامل قداستى افزون براى شخصیت هاى پیشین از صحابه تا برسدبه فقیهان بودم .
ولـى آن هـنـگام ـ كه به فضل الهى ـ از این هاله مقدس خود را رها ساختم , راه را پیشاپیشم براى رسـیدن به حقیقت اسلام , هموار یافتم و دریافتم كه دراین دین , سنت پیشینیان محقق گشته و آن تـسـلـط افراد بر نصوص پیامبرپس از آن حضرت است تا آنجا كه امت به این نتیجه دست یافته كـه مى شود دین را از افراد اخذ كرد نه از متن ها و نصوصى كه پیامبر به ارث گذاشته كه سرانجام , حـقـیـقـت اسـلام پـنهان مى ماند, چنانكه حقیقت دین موسى و عیسى نیز بوسیله احبار و رهبان بـنـى اسـرائیل , پنهان ماند, همانها كه درباره شان خدا فرمود :(اتخذوا احبارهم ورهبانهم اربابا من دون اللّه ) بنى اسرائیل احبار و رهبان خود را جز خدا, ارباب خود قرار داده بودند.
ایـنـجـا بود كه دنبال نصوص و رویدادها ى تاریخ رفتم با ذهنى خالى ازمردان و شخصیت ها, و به عبارت روشن تر : نصوص را برتر از مردان قراردادم تا به حقیقت رسیدم .
آرى , آن روشـى كـه شاطبى در كتاب اعتصامش درباره حق وشخصیت ها, یادآور شده , آن را اجرا كردم , آیا مردان با حق شناخته مى شوند یا حق بوسیله مردان ؟
و اگـر فقیهان اجماع كرده اند كه مردان بوسیله حق شناخته مى شوند, ولى این قانون در حقیقت وجـودى ندارد, نه در میراث گذشته و نه در حقیقت امر, پس آنان این را شعار خود در ظاهر قرار دادنـد ولـى در واقـع , عكس آن را اجرا نمودند و همین فرق گذاشتن میان نص و مردان و تلاش بـراى درك نـص ـ بـدون آنـان ـ مـرا بـا حقیقت اسلام آشنا ساخت .
اگر به سخنان آنان و تفسیر و تـوضـیحشان درباره نصوص و احادیث , بسنده مى كردم .
وبه تفسیرهائى كه بیشتر بوى سیاست از آن اسـتـشمام مى شد بسنده مى كردم هرگز به این حقیقت نمى رسیدم .
من براستى از دایره وهم خـارج شـدم وبـه سـرزمین حقیقت رسیدم آنگاه كه مسیر اسلام را پس از رسول خدا (ص )دنبال مى كردم و آن را دوباره خوانى نمودم .
و سرانجام پس از سالهائى طولانى از سرگشتگى و گمراهى , آرام گرفتم ,آنگاه كه قسمت پنهان شـده از تاریخ اسلام و حقیقت مسلمین بر رویم گشوده شد و در راه راست و صراط مستقیم قرار گرفتم .
هـمـچـنـان كـه نور اهل بیت جلوى رویم تابید, پرده هاى ظلمت پس زده شدو راه راستین برایم گشوده شد و خود را در محدوده اسلام واقعى یافتم .
وآنچه در این كتاب قلم زده ام , سخن از بیوگرافى یا تجربه هاى شخصى خود نیست , بلكه سخن از عـرضـه نـمـودن واقعیت ها و رد بعضى استدلالهاو بیان حقایقى است كه از مسلمانان پنهان شده است .
و خـداى را بـر ایـن هـدایـت حمد و سپاس مى گویم كه اگر توفیق خداوندنبود, هرگز هدایت نمى شدیم .
قاهره صالح الوردانى 10 جمادى الثانی 1415 هجرى آدرس پستى : قاهره / رمسیس ص پ 163 ـ 11794

 


نوشته شده توسط شیعه در یکشنبه 4 مهر 1389 و ساعت 12:53 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق