تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - ابو العلاء همدانی در آغوش حضرت آدم (ع)
ابو العلاء همدانی در آغوش حضرت آدم (ع) | عقاید وهابیت , رهبران وهابیت ,

قصه ای دیگر از مجموعه داستانهای شنیدنی:
ابن جوزی در کتاب المنتظم در شرح حال حسن بن احمد معروف به ابوالعلاء همدانی می نویسد: برای تحصیل دانش و بار یافتن به مراتب و درجات علمی مسافرتها کرد و کتابها خواند و استادها یی چند را ملاقات کرد، سپس به زادگاه خویش بازگشت و مورد توجه مردم قرار گرفت و در همانجا مرد، او را پس از مرگش در خواب دیدند که درون شهری قرار دارد که تمام دیوارهای آن از کتاب است، از وی پرسیدند: که اینها چه کتابهایی است؟ جواب داد: از خدا خواسته بودم که همانگونه که در دنیا به خواندن کتاب مشغول بودم پس از مرگ نیز  همان اشتغال را داشته باشم  و خداوند  درخواست مرا اجابت فرمود.

شخص دیگری  او را در خواب دید  در همانحال  دو تا دست مشاهده کرد که از محراب مسجد بیرون آمد، سؤال شد این دستها از کیست؟ پاسخ آمد: این دستهای حضرت آدم است تا ابو العلا را در آغوش بگیرد.
سؤال: 1-  آیا مبالغه در شرح حال اشخاص و فضیلت تراشی فقط برای مخالف بد است، یا برای عموم افراد شایسته نیست؟
2-
غلو که در مذهب وهابیت امری محرم و گناهی نابخشودنی است پس با این موارد چه می کنند؟
3 - 
اگر اصل و اساس این داستانها را از نظر سند و غیر آن مخدوش بدانند با اصل وجود این قصه ها در لابلای کتابها چه می کنند؟
نوشته شده توسط شیعه در سه شنبه 6 مهر 1389 و ساعت 07:33 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق