تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - وهابیت و غلو در مورد احمد بن حنبل
وهابیت و غلو در مورد احمد بن حنبل | رهبران وهابیت , عقاید وهابیت ,
یکی از حربه های به ظاهر قوی آقایان وهابیها در باره شیعه و رهبران مذهبی آنان استفاده از سخنان و عقایدی است که در لابلای بعضی از کتابهای شیعه و یا منتسبین به آنان پیدا می کنند، وبعنوان وسیله ای کوبنده در جهت تخریب بهره می برند، غافل از آنکه کتابهای خود آنان آکنده از سخنان و مطالب غلو آمیز است. که به بخشی اندک در باره احمد حنبل اشاره می کنیم:
1- ابو الفرج هندبائی می گوید: قبر احمد حنبل را زیارت می کردم، اما برای مدتی نرفتم درخواب شخصی به من گفت: چرا زیارت قبر پیشوای اهل سنت را ترک کرده ای؟ (قابل توجه مخالفان زیارت قبور).


2-
ابو طاهر میمون می گوید: شخصی را دیدم که از راه دور آمده بود پرسیدم اهل کجائی؟ گفت: ششصد فرسنگ را ه آمده ام، گفتم: با چه هدفی؟ گفت: شب جمعه ای خواب دیدم در صحرایی وسیع هستم و مردم زیادی هم جمع شده بودند ، درهای آسمان باز شده بود و فرشتگان در حال نزول و گروهی لباس سبز پوشیده و در آسمان پرواز می کردند، گفتم: چه خبر است؟ گفتند: اینان برای زیارت قبر احمد حنبل آمده اند، از خواب بیدار شدم و برای زیارت به اینجا آمدم .
3 - 
پس  از مرگ احمد حنبل شخصی در خواب دید که با لای هر قبری قندیلی قرار دارد، پرسید: این قندیلها برای چیست؟ گفته شد: اینها به جهت دفن احمد حنبل است که به برکت او عذاب از بعضی اموات نیز برداشته شده است.
4 -
شخصی را پس از مرگش در خواب دیدند پرسیدند: چگونه گذشت؟ گفت: خداوند ببرکت احمد حنبل همه اموات را بخشید.
5 -
زنی بنام ام القطیعی از دنیا رفت او را کنار احمد حنبل دفن کردند پس از چند شب به خواب پسرش آمد گفت: پسرم خدا از تو راضی باشد، مرا کنار مردی دفن کردی که هر شب جمعه بر قبرش رحمت نازل می شود و دیگر مردگان نیز بهره مند می شوند.
6 -
هنگام دفن بدن ابو جعفر شریف، قبر احمد حنبل شکافته شد ، کفنش سالم و بدنش نیز سالم مانده بود.


نوشته شده توسط شیعه در جمعه 9 مهر 1389 و ساعت 08:41 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق