تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - از هر دو سایت اسلامی یکی متعلق به سلفیها و وهابیون است !
از هر دو سایت اسلامی یکی متعلق به سلفیها و وهابیون است ! | خبر ,
به گزارش سرویس بین الملل «شیعه نیوز» ، پژوهشگر کانادائی بر این باور است که در فضای مجازی اینترنت از هر دوسایت اسلامی یکی متعلق به سلفیها و وهابیون می باشد. این گروه با استفاده ازفرصت بدست آمده در حال پشت سرگذاشتن " اخوان المسلمین" و اهل تبلیغ را میباشند.

"آمقار" محقق و پژوهشگر کانادائی و عضو مرکز تحقیق و مطالعات بین المللی دانشگاه مونترال کانادا، تحقیقات چند سال اخیر خود را در زمینه پیدایش سلفییون در کتابی تحت عنوان" اسلام فعال در اروپا" تدوین و بچاپ رسانده است. .به همین مناسبت وی با شرکت در یک مصاحبه مطبوعاتی به گوشه هائی از پژوهش خود در زمینه نقش فعال سلفیون در اینترنت پرداخت .

خبرنگار : آیا اینتر نت جایگزین ائمه جماعت در بحث های اسلامی شده است؟

آمقار: بله ، اینترنت نه تنها منبع اصلی اطلاعات و آموزش اسلامی می باشد
بلکه یک منبع اصلی گروهای رادیکال می باشد. قبل از 11سپتامبر اماکن مذهبی محل جذب نیروهای جهادی سلفیون بود ولی با توجه به کنترل مساجد بوسیله نیروهای امنیتی دیگر این امر در این اماکن سنتی امکان پذیر نیست .

خبرنگار : چرا جوانان مسلمان نسبت به سخنرانیهای رادیکال حساس شده اند؟

جوانان مسلمان بین 15 تا 35 سال در حال پوست انداختن می باشند .این بخش از مسلمانان نیاز به دو گسستگی در خود احساس میکنند. نیاز به هویت جدید و دوری از اسلام روتین و روزمره پدران جوانان در پی اسلامی روشنگر و پرسشگر می باشند .

خبرنگار: چه گرایشهائی را می توان در اینتر نت یافت؟

آمقار: همه رقم ، ولی بر اساس تحقیقات انجام شده از هر دو سایت اسلامی یکی در دست سلفیون می باشد.سلفیها که منابع فکری و اعتقادی خود را از عربستان سعودی می گیرند جزئ اولین ها بودند که از وسیله اینترنت برای تبلیغ و جذب نیرو استفاده کردند .در فضای مجازی اینترنت می توان سلقیون را به دو گروه دسته بندی کرد یک گروه موسوم به سلفیون جهادیست که برتری اسلامی در جهان را تنها با توسل به خشونت امکان پذیر می دانند و گروه دیگر سلفیون صوفی مسللک که خشونت را قبول ندارند ولی دوری از ارزشهای غربی را تبلیغ می کند .سلفیون صوفی مسلک در حال حاضر جایگزین دو جریان اصلی اخوان المسلمین و گروه تبلیغ شده اند.


نوشته شده توسط شیعه در سه شنبه 4 آبان 1389 و ساعت 01:37 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق