تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - برافراشتن اولین منار مسجد در قطب شمال
برافراشتن اولین منار مسجد در قطب شمال | خبر ,
به گزارش خبرنگار «شیعه نیوز» در پاربس ، در این هفته منار اولین مسجد در قطب شمال در شهر کوچک  اینوویک برافراشته شد. محل جغرافیائی این شهر قطبی در دو درجه زیر دایره قطب شمال طبق قرار دارد .

بر اساس سرشماری سال 2009 جمعیت این شهر  3450 نفر ثبت شده است که 175 نفر آن مسلمان می باشند .  این منطقه از قطب شمال ،56 روز از فصل تابستان شب را بخود نمی بیند و در فصل زمستان هم 30 روز از رویت آفتاب محروم است.

اقلیت مسلمان شهر اینوویک با توجه به هزینه بالای  ساخت و ساز در این منطقه قادر به ساخت یک مکان مذهبی نبودند و مراسم خود را در یک کانتینر برگزار می کردند.

سر انجام با کمک های جمع آوری شده از مساجد شهرهای بزرگ بمیزان 40 هزار دلار ،  مسجد و مناره این شهر در چهار هزار کیلومتری  این شهر ساخته و در هفته جاری بوسیله یک تریلر و یک کشتی به شهر رسید .مصالح اصلی این مسجد بیشتر از جوب بوده و مناره آن ارتفاعی بیش از 10 متر دارد .
روز جمعه بازگشائی رسمی این مسجد با حضور خانواده ها مسلمانان و مسئولین شهری رسما افتتاح خواهد شد بدین وسیله شهر اینوویک و مسلمانان این شهر، برافراشتن اولین مناره و طنین اذان در قطب شمال را در تاریخ،  بنام خود ثبت می کنند.


نوشته شده توسط شیعه در چهارشنبه 19 آبان 1389 و ساعت 08:34 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق