تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - نظر جالب بن باز در مورد جایگاه خداوند
نظر جالب بن باز در مورد جایگاه خداوند | عقاید وهابیت ,
بازهم از توحید ومعرفی خدا از فرمایشات جناب بن باز بشنوید که می گوید: عقیده اهل سنت و جماعت این است که خدا بر عرش قرار دارد و  داخل در عالم نیست بلکه جدا از دنیا و موجودات است و بر همه چیز آگاه است و بر همه مخلوقات برتر و بالاتر است و دلیل بر بالا بودنش نزول قرآن از اوست که نزول هم نیست مگر از بالا.
آیا از مجموعه این سخنان خدای دارای ابعاد و صاحب مکان چیز دیگری فهمیده می شود؟ و آیا استواء بر عرش به این معنی است که در نقطه ای خاص صندلی و جایگاهی مخصوص وجود دارد و خداوند بر آن تکیه زده است؟ تعجب نکنید این نتیجه ناتوانی آنان در توجیه و  تفسیر آیات و روایاتی است که در آن سخن از دست و پا و چشم و گوش و غیر آ ن  برای خداوند است.
عرش کنایه از قدرت و مظهر سلطه او بر عالم است چنانکه خود فرمود «وسع کرسیه السموات والارض» او خارج از اشیاء است و از جنس موجودات مادی نیست ولی در همه جا با آنها است و این احاطه احاطه علم و قدرت است ، پس بیقین از درک مفهوم عرش و کرسی عاجز شده اند. 

وثیقة لابن باز یقول فیها أن الله فوق على العرش خارج العالم منفصل عنه

نوشته شده توسط شیعه در یکشنبه 23 آبان 1389 و ساعت 01:45 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق