تبلیغات
اسلام بدون وهابیت -شیعه جنوب - سیرى در ملكوت
سیرى در ملكوت |

جابر بن یزید جعفى مى‏گوید: از امام باقر علیه السلام پرسیدم: مراد از ملكوت آسمان و زمین كه به حضرت ابراهیم خلیل الله علیه السلام، ارائه نمودند چیست؟ همان واقعه‏اى كه خداوند متعال در قرآن شریف آن را یادآور شده و مى‏فرماید: «و كذلك نرى ابراهیم ملكوت السموات والارض‏»  ; «و این چنین ملكوت آسمان‏ها و زمین را به ابراهیم نشان دادیم.» پس دیدم كه دست مبارك خود را به جانب آسمان برداشت و به من فرمود: نگاه كن تا چه مى‏بینى؟ من نورى دیدم كه از دست آن حضرت به آسمان متصل شده بود، چنانكه چشم‏ها خیره مى‏شد. آنگاه به من فرمود:

ابراهیم علیه السلام ملكوت آسمان و زمین را چنین دید. امام باقر علیه السلام در این لحظه دست مرا گرفته و به درون خانه برد. لباس خود را عوض كرده و فرمود: چشم برهم بگذار! بعد از لحظاتى گفت: مى‏دانى در كجا هستیم؟ گفتم: خیر. فرمود: در آن ظلماتى هستیم كه ذوالقرنین به آن جا گذر كرده بود. گفتم: اجازه مى‏دهید كه چشم‏هایم را باز كنم. فرمود: باز كن اما هیچ نخواهى دید. چون چشم گشودم در چنان تاریكى بودم كه زیر پایم را نمى‏دیدم.

اندكى رفتیم باز هم فرمود: جابر! مى‏دانى در كجائى؟ گفتم: خیر. امام فرمود: بر سر چشمه‏اى كه خضر از آن آب حیات خورده بود، قرار دارى.

آن حضرت همچنان مرا از عالمى به عالم دیگر مى‏برد تا به پنج عالم رسیدیم. فرمود: ابراهیم علیه السلام ملكوت آسمان‏ها را این چنین كه تو ملكوت زمین را دیدى مشاهده كرد. ...

او ملكوت آسمان‏ها را دید كه دوازده عالم است و هر امامى كه از ما از دنیا برود، در یكى از این عالم‏ها ساكن مى‏شود تا آنكه وقت ظهور قائم آل محمد صلى الله علیه و آله فرا رسد. امام باقر علیه السلام دوباره فرمود: چشم بر هم بگذار و بعد از لحظه‏اى فرمود: چشم بگشا! چون چشم گشودم خود را در خانه آن حضرت دیدم. آن بزرگوار لباس قبلى خود را پوشید و به مجلس قبلى برگشتیم. من عرض كردم: فدایت‏شوم چه قدر از روز گذشته؟ فرمود: سه ساعت.

 


نوشته شده توسط شیعه در سه شنبه 10 آبان 1390 و ساعت 01:11 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ سیرى در ملكوت + مسائل علمى در زمان امام باقر(ع) + زندگانی امام باقر علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام هادی علیه السلام+ نگاهی به زندگی امام جواد علیه السلام+ تحریف قرآن در کتابهای اهل سنت + گناه با فتواهای شرعی وهابیت+ صدق الله العظیم در آخر قرائت قرآن و همچنین بوسیدن قرآن بدعت است+ تسلیت+ شهادت به كفر مسلمانان، شرط ورود به آیین وهّابیّت+ محمّد بن عبد الوهّاب و تكفیر مسلمین و جهاد با آنان+ ابن تیمیه و تكفیر مسلمین و قتل آنان+ جنایت یزید در مدینه+ نکات تأمل بر انگیز در تشرّف آیت‌الله حاج شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی+ صحیح بودن سند زیارت عاشورا در بیانی از ایت الله شبیری زنجانی

صفحات:

استفاده از مطالب این وبلاگ آزاد می باشد

به امید شناخت حق